Tuşlular » Piyanolar » Dijital Piyanolar

ROLAND LX-7-CB Dijital Duvar Piyanosu

 • Stok Kodu: LX-7-CB
 • Kategori: Dijital Piyanolar
 • Markalar: Roland

Havale / EFT / Tek Çekim Fiyatı
(Liste Fiyatından %10 İndirimli)

13,897.83TL
%10İndirim
Liste Fiyatı
15,442.03TL
Piyasa Fiyatı
17,155.78TL
Sepete Ekle
Şimdi sipariş verirseniz 2 gün içerisinde kargoda.
Ürün stoklarımızda bulunmuyor.

Üzülmeyin! Stok Bilgisi İçin Bizi Arayın.

0212 292 79 14

 • Ürün Özellikleri
 • Taksit Seçenekleri
 • Kargo ve Garanti
 • Ürün Yorumları
 • Ürün Videosu

ROLAND LX-7-CB

Dijital Duvar Piyanosu

 

 

 

 

 

GERÇEKÇİ, MÜKEMMEL SESİYLE ZARİF VE GELİŞMİŞ EV PİYANOSU

 

1972 yılından beri Roland üst düzeyli piyano deneyimlerini yaratmak için çalışmaktadır ve bizim yeni LX piyanolarımız şimdiye kadar bunların en heyacanladıran modelleri olmuştur. Sadece dijital piyanolarda mümkün olabilen çok yönlü avantajlar ile birlikte, akustik piyanoların muhteşem görünümü ve zengin seslerini usta piyanistler için lüks yapılı duvar piyanoları üretmek istedik. LX-7 modeli bizim en son versiyon alkış toplayan SuperNATURAL Piyano Modelleme teknolojisi ile güçlendirilmiş, eşsiz klavye yapısında ahşap ve en kaliteli kalıplanmış malzemelerin birleşimi ile mükemmel hissiyat ve dayanıklılığı sağlanmıştır. LX-7; Bluetooth® teknolojisi yolu ile sizing akıllı telefonlarınıza veya tabletlerinize bağlanabilir, bu sayede müzik uygulamalarının sesini veya online piyano derslerinizi doğrudan LX-7’nin güçlü altı-hoparlörlü ses sisteminden duyabilirsiniz. Kompakt yapısı ve klasik stili ile LX-7 özellikle parlak siyah, kahverengi ceviz ve çağdaş mat siyah renk seçenekleriyle evlerinizde görsel olarak büyük bir etki yaratacaktır.

 

STANDART ÖZELLİKLERİ

 • Geleneksel örnekleme teknolojisi yerine, çok daha zengin ve detaylı bir piyano sesine sahip en son SuperNATURAL Piyano Modelleme Teknolojisi'ne sahiptir.
 • Sahip olduğu altı adet hoparlör birbiriyle uyum içinde çalışarak bir akustik piyanonun sahip olduğu derin ve zengin bir ses alanı oluşturur.
 • Headphones 3D Ambience teknolojisi sayesinde çok daha doğal ve gerçekçi sesler eşliğinde kulaklık ile çalışabilirsiniz.
 • Yeni PHA-50 (Progressive Hammer Action with Escapement) teknolojisine sahip klavyesi, ahşap ile birlikte kullanılan dayanıklı modern malzemeler sayesinde kuyruklu piyano görünümüne ve hissiyatına sahiptir.
 • Piyano seslerinin haricinde içerisinde bulunan geniş ses seçenekleri; Yaylılar, Üflemeliler, Org Sesleri ve daha bir çoğu
 • Layer ve Split özellikleri dahil olmak üzere favori ses ayarlarınızı kayıt edebileceğiniz 25 adet hafıza ve bu hafıza gruplarınızı USB Hafıza Birimine yedekleme
 • Küçük alanlar için mükemmel uyumlu küçük ayak izlerine sahip klasik duvar piyanosu gövde tipi
 • Bluetooth® teknolojisi ile akıllı telefonunuzu veya tabletinizi bağlayarak uygulamaların seslerini doğrudan piyanonun ses sisteminden duyarak piyano çalışabilirsiniz.
 • Üç farklı üst sınıf yüzey renkleri : Geleneksel parlak siyah, klasik kahverengi ceviz ve çağdaş mat siyah​
 

 

DAHA ZENGİN ve CANLI BİR PİYANO SESİ SUNAN SuperNATURAL PİYANO MODELLEME

 

Çoğu dijital piyanonun tuşlarına bastığınızda kaydedilmiş bir piyano notası duyarsınız. Fakat SuperNATURAL Piano, tuşlara dokunduğunuzda kaydedilmiş nota seslerini duymanızdan ziyade sesleri yeniden "canlandırarak" duymanızı sağlayarak farklı bir şekilde çalışır. Bu eşsiz teknoloji tipik bir piyanodan çıkan tüm sesleri modeller. Çalınan notaların tüm kombinasyonlarını, rezonansları ve bir piyanonun parçaları diğerleriyle nasıl etkileşim içindeyse o şekilde duyabilirsiniz. Ton oldukça zengin ve armonik üst seslerin varlığı dolayısıyla komplekstir ve bu sizin çalma şeklinize göre uygun şekilde farklılık gösterir. Bu özellik, örnekleme kullanan diğer dijital piyanolarda asla gerçekleşemez. Bu şekilde piyano çalarken önceden kaydedilen sesleri dinlemezsiniz. Aksine sesler tamamen sizin sayenizde oluşur.

 

 

 

 

ZENGİN VE DERİN AKUSTİK KUYRUKLU PİYANO SESİ

 

Roland'ın Acoustic Projection hoparlör sistemi bir kuyruklu piyanonun zengin sesini üretir. LX-7, altı hoparlörlü ses sistemi ile üstün piyano tonuna sahiptir. Gövdede bulunan güçlü hoparlörler ana piyano sesini, yukarıda bulunan hoparlörler piyano çerçevesinin oluşturduğu rezonansı oluşturur. Bunun yanında yakında bulunan hoparlörler yalnızca piyanist tarafından duyulabilecek sesleri oluşturur - örneğin dinamik üst sesler ve hatta piyano çekiçlerinin tellere vurduğunda çıkan sesler. Bir akustik duvar piyanosunda olduğu gibi üst kapak açılarak daha da temiz bir ses elde edilebilir.

 

 

KULAKLIKLARINIZDAN GELEN KUYRUKLU PİYANO SESLERİ

 

Bir dijital piyanonun size sunduğu en büyük avantajlardan biri kulaklıklarınızı takarak sessizce çalışmanızı sağlamaktır. Ancak bazı dijital piyanolar, kulaklık kullanıldığında, hoparlörlerden gelen sesi basitçe kulağınıza iletirler. Bu aslında kaçırılmış bir fırsattır, çünkü kaliteli kulaklıklar aslında olağanüstü netlik ve ayrıntı sağlayabilirler. Roland piyanolarında kullanılan 3D Ambience teknolojisi sayesinde ses optimize edilir ve sanki kulaklığınızdan değil de piyanonun içinde geliyormuşçasına çıkar. Ayrıca bu saatlerce yorgunluk hissetmeden gündüz veya gece çalışabilmenize olanak sağlar.

 

 

AHŞAP KLAVYE GÖRÜNÜMÜ VE HİSSİYATI

 

Akustik piyanolarda bulunan ahşap tuşlar görsel olarak çekici olduğu gibi dayanıklıdır ve çalana hoş bir duygu verir. Ancak bir dijital piyano için ahşap tuş kullanmak pek de mantıklı değildir, çünkü en iyi kondisyonda kalmaları için düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. LX-7 piyanolarının sahip olduğu yeni klavye, ahşap ve en kaliteli kalıplanmış malzemelerin harmanlanmasıyla tuşların tanıdık ve sabit bir kütleye sahip olmasını sağlar. Bu sayede piyanonuzu çalmak size gerçek akustik bir piyano çalma hissiyatı verecek ve Roland piyanonuzu uzun yıllar boyunca zevkle çalmanızı sağlayacaktır. Hatta, yeni teknoloji sayesinde parmaklarınız tuşlar ile temas ettiğinde daha az ses çıkacak ve gece de sessiz bir şekilde rahatlıkla piyano çalışabileceksiniz.

 

 

AKUSTİK KUYRUKLU PİYANO ÇALIM HİSSİYATI

 

Tuşların hissiyatı önemli olduğu gibi nasıl hareket ettikleri de önemlidir. Her tuşta bulunan dengeleyici pin sayesinde tuşların düşey hareketleri yumuşak ve hassastır. Bu şekilde çoğu dijital piyanoda özellikle glissando çalarken gürültü çıkmasına sebep olan tuşların yatay hareketi önlenmiştir. LX-7, sahip olduğumuz en üstün "motor" a sahip olduğundan dolayı, tuş algılama sistemimizi de ona uygun olacak şekilde geliştirdik ve bu sayede ses ve klavye size gerçek bir piyano çalma tecrübesi yaşatmak için en uyumlu şekilde çalışıyor. Gerçek abanoz ve fil dişi görünümüne sahip tuşların nem emici özelliği sayesinde artık elleriniz tuşlar üzerinde kaymadan piyanonuzu uzun süre rahatça çalabileceksiniz.

 

 

BLUETOOTH TEKNOLOJİSİ SAYESİNDE AKILLI TELEFON VE TABLETİNİZİ BAĞLAYIN - UYGULAMALAR İLE PİYANO ÇALMAYI ÖĞRENMEK ARTIK ÇOK DAHA KOLAY

 

Günümüzde insanlar piyano çalmak ve öğrenmek için artık akıllı telefonlardan veya tabletlerden faydalanmaktadırlar. Bluetooth teknolojisini kullanarak mobil cihazınızı LX-7'nize kablosuz olarak bağlayabilir, iOS/Android uygulamalarından ve online egzersiz videolarından faydalanabilirsiniz. Mobil cihazınızı bağladığınızda ses piyanonuzun hoparlörlerine veya sessiz çalışmak istediğinizde kulaklığınıza yönlendirilir. Bu sayede en beğendiğiniz sanatçılar veya gruplar ile birlikte çalabilir veya en iyi piyano hocaları ile egzersiz yapabilirsiniz. PiaScores gibi iOS uygulamaları 70.000'e yakın klasik müzik notalasına erişmenizi sağlar ve hatta yalnızca piyanonuzun bir pedalına basarak iPad/iPhone ekranınızdan takip ettiğiniz notanın bir sonraki sayfasına geçebilirsiniz.
*Bluetooth özelliği bu ürünü aldığınız ülkeye bağlı olarak mevcut olmayabilir. (Türkiye içinden alacağınız bu model piyano Bluetooth özelliği ile gelmektedir.)

 

 

ZARİF DİZAYN, KLASİK ÇİZGİLER VE ZAMANIN ESKİTEMEYECEĞİ SESLER

 

Her ne kadar gelişmiş teknoloji ile donatılmış olsa da, LX-7 stil olarak güven verecek şekilde gelenekseldir. Klasik çizgileri az yer kaplayan tarzıyla birleştiren piyanonun üç farklı dış yüzey seçeneği mevcuttur: Parlak siyah, kahverengi ceviz ağacı ve temizlenmesi kolay çağdaş görünümlü siyah. Piyanonuzu çalmak istediğinizde güç düğmesine basmanıza bile gerek yok – yalnızca kapağı kaldırın ve çalmaya başlayın. Ayrıca müzik notalarınızı daha iyi görebilmeniz için tasarlandığı gibi, akustik piyanolarda olduğu gibi üst kapağı açmanız daha tonal çeşitliliğin artmasını sağlamaktadır.

 

 

SES İŞLEMCİSİ
 
 
Piyano Sesleri: Piyano Sesleri: SuperNATURAL Piyano Modellemesi
Maks. Polifoni: Piyano: Limitsiz (Piyano kategorisinde ki sesler ile solo çalımlarda) Diğerleri: 384
Tonlar: Toplam 307 Ton
 
 
KLAVYE
 
Klavye: PHA-50 Klavye: Ahşap ve Plastik Hibrit Yapı Escapement sistemli ve Abanoz / Fildişi Hissiyatlı (88 tuş)
 
 
PEDALLAR
 
Pedallar: Progressive Damper Action Pedal (Damper pedal: sonsuz algılamalı) Soft pedal: sonsuz algılamalı /fonksiyon atanabilir, Sostenuto pedal: fonksiyon atanabilir)
 
 
HOPARLÖR SİSTEMİ
 
Hoparlör Sistemi: Acoustic Projection
Hoparlörler: Gövde Hoparlörleri: 25 cm (9-7/8”) x 2 (Hoparlör Kutusu ile) Yakın Alan Hoparlörleri: 5 cm (2”) x 2 Boyutsal Hoparlörler: (12 cm (4-3/4”) x 8 cm (3-3/16”)) x 2 (Hoparlör Kutusu ile)
Çıkış Gücü: 30 W x 2 / 7 W x 2
Ses Seviyesi: 112 dB (Bu değer Roland'tın teknik standartlarına göre ölçülmüştür)
 
 
KULAKLIKLAR
 
Kulaklıklar: Headphones 3D Ambience efekti
 
 
AKORTLAMA VE VOİCİNG
 
Tuş Hassasiyeti: Tuş Dokunuşları: 100 tipte ve Kapalı Pozisyonda
Genel Akortlama: 415.3--466.2 Hz (0.1 Hz artışlar ile ayarlanabilir)
Akortlama Aralıklarının Ses Ayarları: 10 tipte (Equal, Just Major, Just Minor, Pythagorean, Kirnberger I, Kirnberger II, Kirnberger III, Meantone, Werckmeister, Arabic), istenilen sistem seçilebilir.
Efektler: Ambience, Brilliance
Piano Designer: Lid, Key Off Noise, Hammer Noise, Duplex Scale, Full Scale String Resonance, Damper Resonance, Key Off Resonance, Cabinet Resonance, Soundboard Type, Damper Noise, Single Note Tuning, Single Note Volume, Single Note Character
 
 
DAHİLİ ŞARKILAR
 
Dahili Şarkılar: US: Toplam 363 şarkı, Other: Toplam 353 şarkı
 
 
DOSYA ÇALIMI
 
Çalınabilen Format: Roland Original Format (i-Format), Audio Dosyası (WAV, 44.1 kHz, 16-bit linear format, USB Flash Hafıza Birimi Gerektirir)
 
 
KAYIT EDİCİ
 
Kayıt Formatı: Standard MIDI Dosyası (Format 0, 3 parts, Approx. 30,000 notes memory), Audio Dosyası (WAV, 44.1 kHz, 16-bit linear format, USB Flash Hafıza Birimi Gerektirir)
 
 
BLUETOOTH
 
Bluetooth: Audio: Bluetooth Ver 3.0 (SCMS-T içerik korumayı destekler), MIDI, Müzik Notaları Sayfa Çevirimi: Bluetooth Ver 4.0
 
 
KULLANIŞLI DİĞER FONKSİYONLAR
 
Kullanışlı Fonksiyonlar: Klasik Pozisyon, Metronom (Tempo/Beat/Pattern/Volume/Ton ayarlanabilir), Ses ayarlarınızı hafızaya alabilme, TwinPiano (2 kişi Ayrı Ayrı Çalım Modu ile), Transpoze (yarım ton artışlar ile), Hoparlör ve Kulaklık Ses Seviyelerinde Otomatik Seçilebilen Fonksiyonlar, Ses Seviyesi Limitleme Fonksiyonu, Panel Kilidi, Otomatik Kapanma
 
 
DİĞER
 
Ekran: Grafik LCD 132 x 32 noktalı
Bağlantılar: Adaptör DC Giriş Jakı, Giriş Jakı: ¼” phone tipi, Çıkış (L/Mono, R) Jakı: ¼” phone tipi, USB Computer port: USB B tipi, USB Memory port: USB A tipi, Kulaklık Jakı x 2: Stereo ¼” phone tipi
Güç Ünitesi: AC Adaptör
Güç Tüketimi: 11 W
Aksesuarlar: Kullanım Klavuzu, Roland Classical Piano Masterpieces, Roland Piano Arrange Collections "Let's Enjoy Piano", AC Adaptör, Güç Kablosu, Kulaklık Askısı
Opsiyonlar (Ayrıca Satılır): USB Flash Hafıza Birimi (*1)
*1 Roland tarafından satılan USB Flash Hafıza Birimlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Diğer markalar ile çalışması için garanti edilmez.
 
 
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK (PİYANO STANDI DAHİL)
 
Genişlik:1391 mm, 54-13/16 inç
Derinlik: 446 mm, 17-9/16 inç
Yükseklik: 1039 mm, 40-15/16 inç
Ağırlık: LX-7-BW, LX-7-CB: 76.5 kg (168 lbs 11 oz), LX-7-PE: 78 kg (172 lbs)
 
 
bluetooth
 
The Bluetooth® word mark and logos are registered trademarks owned by Bluetooth SIG, Inc. and any use of such marks by Roland is under license.
All specificattions and appearance are subject to change without notice.
 
 
 

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir.

Bu Kategorinin En Çok Satanları
KORG G1Air-BK
6,393.43TL
Korg LP380-BK Dijital Piyano
4,565.43TL
KORG B1SP-WH
3,427.50TL
Artesia Fun1 Mavi Dijital Çocuk Piyanosu
1,439.55TL
Dijital (Silent) Piyano Manuel Raymond 61 Tuş Ceviz MRP361PWN
1,139.00TL
Kurzweil M110SM Dijital Piyano (Ceviz)
4,432.90TL
Kurzweil KA130WH Dijital Piyano (Beyaz)
3,916.49TL
KORG B1SP-BK
3,427.50TL
Korg SV1-MR-73 (Vintage Piyano)
8,221.43TL
KORG G1Air-WH
6,393.43TL
Kurzweil MP10-SR-F Gülağacı Fatar Tuşlu Dijital Piyano
6,909.84TL
CASIO CDP-135BK Dijital Piyano
2,787.70TL
Suzuki SCP88 - 88 Tuş Tabureli Dijital Piyano (Siyah)
5,027.00TL
Korg C1Air-BK
5,022.43TL
ROLAND HP605-CR Dijital Piyano
12,636.05TL
Korg LP380-WH Dijital Piyano
4,565.43TL
Dijital (Silent) Piyano Dominguez DP700WN
4,899.00TL
Dijital (Silent) Piyano Manuel Raymond MRP688WH
3,599.00TL
Korg Havian-30
7,512.63TL
KAWAI CN37B Dijital Piyano
7,764.24TL
Korg SP-280 (Dijital Piyano)
4,108.43TL
KAWAI CA78W Dijital Piyano
15,626.40TL
Korg C1Air-WH
5,022.43TL
Dominguez DP700BK Dijital (Silent) Piyano
4,899.00TL
Korg SV1-BK-88 Tuş (Vintage Piyano)
8,221.43TL
Yamaha CLP-625WH Dijital Piyano (Beyaz)
9,550.00TL

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.