Sipariş ve Destek 0212 292 79 14
Tuşlular » Piyanolar » Dijital Piyanolar
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Fiyat Düşünce Bana Bildir
  • Alarm Listenize Ekleyin
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Garanti
Kawai CA48 Dijital Piyano
Kuyruklu Piyano Dokunuşu: Grand Feel Compact Ahşap Tuş Klavye Mekanizması

CA48, yepyeni Grand Feel Compact ahşap tuş klavye mekanizmasına sahip ilk Kawai dijital piyanodur. Adından da anlaşılacağı gibi, GF Compact mekanizması, sektör lideri Grand Feel klavye mekanizmalara özgün dokunma ağırlıklarını dijital piyanolara aktarıyor.
Yeni aksiyona sahip tüm 88 siyah-beyaz tuşlar için kullanılan uzun ahşap tuş takımlarını ve asırlardır akustik kuyruklu piyano mekanizmalarında kullanılan “tahterevalli” mekanizmayı CA serisine taşımaktadır. Bununla birlikte, daha küçük boyutuna rağmen, GF Compact genişletilmiş bir tuş pivot uzunluğuna sahiptir ve tuşların dip kısımlarına doğru çalım yapıldığında daha tutarlı bir dokunma ağırlığı sağlamaktadır. Bu önemli detay, CA48'in kendi sınıfında en gerçekçi çalım deneyimini ortaya çıkartmaktadır.

Bas Tuş Ağırlıkları
Derecelendirilmiş ağırlıklara sahip çekiçlere ek olarak, Grand Feel Compact klavye mekanizması ayrıca bas tuşlarının ön tarafına takılan karşı ağırlıklar içerir.
Akustik bir piyanoda olduğu gibi, bu ince dengeye sahip ağırlıklar, pianissimo pasajlar çalarken klavyenin dokunuşunu hafifletir ve kuvvetli çalarken  de daha fazla hissiyata sahip olmanıza yardımcı olur.

Üçlü Sensörlü Tuş Algılama
Grand Feel Compact klavye mekanizma teknolojisi ile geliştirilmiş klavye, geliştirilmiş gerçeklik için üçlü sensör sistemini kullanmaktadır.
Eklenmiş olan üçüncü sensör, aynı tuşa tekrar basıldığında tuş duyarlılığını artırıyor ve pek çok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye işlemcisinin aksine; basılan tek bir notayı, bir önceki notayı kaybetmeden kademeli olarak "katmanlı" hale gelmesini sağlıyor.
Kawai'e ait Grand Feel Compact klavye mekanizması ile her tuşun kaldırılma hızını izlemektedir. Bu durum, karakteristik piyano seslerinin serbest bırakılmasını etkileyerek, staccato ve legato çalma arasında daha geniş bir ifade yelpazesi sunar.
 
‘Ivory Touch’ Tuş Yüzeyleri
Etkileyici CA48’in özellikleri arasında Kawai’inin artık standart hale gelmiş Ivory Touch teknolojisi; Türkçe olarak fildişi hissiyatlı tuş yüzeyi bulunmaktadır. Bu ince dokuya sahip malzeme, parmak uçlarındaki terlemeyi ve yağ gibi maddeleri emerek, absorbe etmektedir. Böylece sadece nemli bir bez kullanarak, kolayca silinmesini sağlayabilirsiniz. CA48 klavyesi, Ivory Touch özelliği sayesinde kaygan olmayan, mat ve ipeksi yapıya sahiptir.

Tuş Bırakma Simülasyonu
Sınıfında en özgün dijital piyano klavye aksiyonu olarak, Grand Feel Compact klavye mekanizması akustik piyanolarda gerçekleşen “Bırakma” özelliğini üretmektedir.
Bu ince “çentik” hissi, piyano tuşlarını çok nazikçe çalarken hissedebilir ve pianissimo pasajları çalarken, deneyimli piyanistler tarafından kullanılabilir özellikler arasında yer almaktadır.
 
Ses
Shigeru Kawai SK-EX Grand Piyano Sesleri
Shigeru Kawai SK-EX Konser Grand piyano, piyano sanatının gelişmesindeki bir sonraki adım olarak tasarlandı. 'Dünyanın önde gelen Japon piyanosu' olarak ün kazanan Grand piyanolar, konser salonları ve müzik kurumlarını onurlandırarak, olağanüstü netlik ve dinamik aralıkları ile evrensel müziği desteklemektedir.
SK-EX, profesyonel piyanistler tarafından sık sık Chopin, Tchaikovsky ve Rubenstein Uluslararası Piyano Yarışma’ları gibi prestijli etkinliklerde kullanılmak seçildi. Gerçekten muhteşem ses tonuyla ve olağanüstü duyarlı dokunuşuyla SK-EX, tek bir sözcükle ile eşsiz olarak  tanımlanabilir.

Her Notada Doğru Karakter
Piyano hissiyatını ve tonunu, olağanüstü SK-EX ve EX Konser Grand piyanolarının zengin etkileyici seslerinden alan CA48, birinci sınıf bir akustik piyanonun 88 tuşunun da Harmonic Imagining teknolojisi ile titizlikle analiz edilip, özenle kaydedilerek, dijital notalara en doğru şekilde yansıtılmıştır. Dolayısıyla, her bir tuşun verdiği notayı doğru kılmak, bu büyüklükteki akustik piyanoların eşsiz harmonik karakterini de korur. Böylece, CA48 ile performans sergileyen bir konser sanatçısının herhangi bir tuşa basarken duyurduğu ses, orijinal akustik kaynağın sadık bir temsilidir.

Harmonic Imaging (HI) Teknolojisi
İyi bir piyano çalarken klavyeye uygulanan basınç miktarı, sadece üretilen sese değil aynı zamanda her bir notanın eşsiz ton özelliğini de etkilemektedir. Bu nedenle, Kawai SK-EX Grand piyanonun gerçekçi bir akustik yansımasını oluşturabilmek için, her bir tuş tek tek kaydedilmekle kalmamakta, ayrıca çeşitli tuş hassasiyet noktalarında (en düşük-en yüksek) belirli aralıklarla da kaydedilmektedir.
CA48’de, klavye ve tüm dinamik aralıklar boyunca düzgün ve doğru ton geçişleri sağlamak için; Kawai'nin tescilli harmonik görüntüleme ses teknolojisi Harmonic Imagining kullanarak, oldukça ayrıntılı bir akustik portre sunmaktadır.

Kişiselleştirilmiş Piyano Ayarlamaları
Deneyimli bir piyano teknisyeninin bilgisi ve becerisi, görkemli bir akustik piyanonun en iyisini ortaya çıkarmak için başlıca gereken özellikler arasındadır. Her notanın akort edilebilmesine ek olarak, teknisyen ayrıca enstrümanın gerçekten şarkı söylemesine izin veren çok sayıda düzenleme ve ayarlamalar gerçekleştirir.
CA48’in sahip olduğu Virtual Technician ‘Akıllı Mod’, bu arıtmaları dijital olarak simüle ederek, kuyruklu piyanoların farklı özelliklerini, farklı müzik tarzlarına uyacak şekilde akıllıca ayarlayan, on adet önceden ayarlanmış yapılandırmasını kullanıcılarına sunuyor.
Daha fazla esneklik için, ‘Gelişmiş Mod’ ile kullanıcılarının dokunma ağırlıklarını ve ses ayarlamalarını yapmalarına, çekiç ve tuş serbest bırakma seslerini düzenlemelerine, dize ve sönümleme rezonanslarını ince ayar yapmasına Virtual Technician iPad uygulamasını kullanarak olanak tanımaktadır.
 
Geliştirilmiş Hoparlör Sistemi
Fiyat aralığında rakipsiz olan CA48, akustik piyanoların dolgun sesine ulaşabilmek için tasarlanmış 4 hoparlör çıkış sistemine sahiptir. Alçak frekanslar enstrümanın alt kısmından iletilirken, orta ve yüksek frekanslar enstrümanın üst kısmından dışarı doğru çıkarken kuyruklu piyanoların ses projeksiyonunu yakından yansıtan geniş bir ses ortaya çıkar.

Özellikler
Bir Dijital Piyanonun Çeşitliliği: Uygunluk & Esnekllik
CA48, klasik piyano dokunuşu olan Grand Feel Compact ahşap klavye mekanizmasını ve zengin Grand piyanoların seslerini tamamlamak için çeşitli kullanışlı Progressice Harmonic Imaging gibi dijital fonksiyonlar da içermektedir. Farklı enstrüman sesleri, dahili ders şarkıları ve kontrol panelinden erişilebilen performans kaydetme ve oynatma özelliği, Bluetooth® ve USB işlevleri cihazın kolaylıkla diğer cihazlara bağlantı kurabilmesi gibi daha birçok özelliğe sahiptir.

Zengin Ses Seçenekleri
Gerçekçi akustik piyano seslerini tamamlayan CA48, ayrıca dijital piyanolar, drawbar, church organs, strings, human choirs, synth pads gibi ek enstrüman sesleri seçenekleri sunuyor.
İkili çalma modu, akustik bir piyano ve bir yaylı topluluğu gibi iki farklı sesin, müzik yaratıcılığına daha fazla ilham veren, daha karmaşık bir sese sahip olabilmek için bu iki sesin birlikte çalınmasına izin verir.

Bir diğer özellik olarak dört el modu ile klavye 44 tuştan oluşmak üzere ikiye bölünebilmektedir. Böylece öğretmen ve öğrencinin (veya öğrenci ve öğrencinin) aynı anda tek bir enstrüman kullanarak, birlikte aynı oktav üzerinden çalım yapabilmelerine imkan tanımaktadır.

Dahili Ders Fonksiyonu
CA48'in kullanışlı ders fonksiyon özelliği sayesinde piyano çalışmak isteyen kullanıcılar Czerny, Burgmüller ve Beyer etüd koleksiyonunu kullanarak, klasik piyano çalışmasına veya popüler Alfred Temel Piyano ders kitaplarından zamana dayanan standartları öğrenmesine olanak tanır.
Her etüde veya şarkının sağ ve sol bölümleri, zamanlamayı ve ritmi iyileştirmeye yardımcı olan yerleşik metronom ve ayarlanabilir tempo kontrolleri ile ayrı ayrı uygulanabilir.

Entegre Edilmiş Bluetooth® Bağlantısı
USB-MIDI ve standart MIDI konektörlerine ek olarak CA48, entegre Bluetooth MIDI teknolojisine sahiptir ve dijital piyanonun, desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurmasına izin verir.
Bir telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşleştirildikten sonra CA48 sahipleri, cihazın işlevselliğini çok çeşitli eğitim, performans ve puanlama uygulamaları ile kolayca genişletebilir. Ayrı bir Kawai Virtual Technician uygulaması da ek olarak adaptör veya kabloya ihtiyaç duymadan çekici bir dokunmatik arayüzden öğrenmek ve çeşitli akustik piyano karakteristiklerini ayarlamak için eğlenceli bir yol sağlamaktadır.
 
Grand Feel Pedal Sistemi
Fiyat aralığında CA48'in en gerçekçi dijital piyanolardan biri olma özelliğini güçlendiren Kawai, Grand Feel Pedal Sistemi'dir. Bu benzersiz özellik, CA48'in akustik piyano benzeri özgünlüğünü daha da geliştirmek için bir Shigeru Kawai SK-EX model piyano pedallarının konumunu ve ağırlıklandırmasını kopyalar.

Üstün Kulaklık Deneyimi
CA48'in Spatial Headphone Sound (SHS) teknolojisi kulaklık ile dinlerken piyano sesinin derinliğini ve gerçekçiliğini arttırır. Piyano sesinin mekansal konumlandırılmasını ayarlayan üç farklı akustik ön ayarından birini seçebilirsiniz ve bu sayede uzun süreli çalımda işitsel yorgunluğu azaltmaya yardımcı olur.
Buna ek olarak, CA48, optimize edilmiş bir dinleme deneyimi için çeşitli kulaklık türlerini (Açık, Yarı açık, Kapalı, Kulak İçi, Kanal vb.) seçmelerini de sağlar.

Vocal Assist & Ses Önizlemesi
Küçük boyutlardaki kontrol paneline rağmen, CA48, isteğe bağlı aktive edilen “Vokal Asistanı ve Ses Önizleme” modları ile operasyona yardımcı olmak için geniş aralıklı dijital özellikler sunar.
Vocal Assist bir kez etkinleştirildiğinde, sesleri ve işlevleri seçerken sesli bir açıklama sağlarken; Ses Önizleme, seçilen ses veya ses ayarını göstermek için kısa bir müzik pasajı çalar, bu da kullanım kılavuzunun kontrol edilmesi ihtiyacını azaltır.


Teknik Özellikler
 Grand Feel Compact Mekanizma
Klavye88 ahşap tuş
 Derecelendirilmiş çekiç ağırlıkları
 Ivory Touch tuş yüzeyleri
 Bırakma simülasyonu
 Üç sensörlü tuş algılama sistemi
 Bass ağırlıklı tuşlar
  
Pedal Grand Feel Pedal Sistemi
 Damper 
 Soft
 Sostenuto
  
Piyano Sesi Progressive Harmonic Imaging (PHI)
  88 tuş ses örneklemesi
 SK-EX, EX recording
 192 nota maksimum polifoni
  
Piyano Ayarları Virtual Technician (17 parametre, Virtual Technician app ile
 Touch Curve
 Voicing
 Damper Resonance
 Damper Noise
 String Resonance
 Key-off Effect
 Fall-back Noise
 Hammer Delay
 Topboard
 Decay Time
 Minimum Touch
 Stretch Tuning
 Temperament
 Temperament Key
 User Key Volume
 Half-Pedal Adjust
 Soft Pedal Depth
  
Virtual Technician Smart Mode (10 önayar)  
Ses Sayısı 19 ses
Reverb 6 tür
  
Hoparlörler 13 cm x 2 - 5 cm x 2
Çıkış Gücü 40 W (20 W x 2)
  
Ekran 3 digit LED
  
Boyutlar  
 En 136 cm
 Derinlik 46 cm
 Yükseklik 86 cm
  
Ağırlık 57.0 kg
  
RenkRosewood
  
Fonksiyonlar Dual
 Dört El
 Transpose
 Tuning
 Startup Setting
 Vocal Assist
 Sound Preview
  
Ders Şarkıları Burgmüller 25 (25 Etudes Faciles, Opus 100)
 Czerny 30 (Etudes de Mécanisme, Opus 849)
 Beyer 106 (Vorschule im Klavierspiel, Opus 101)
 Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1A
 Alfred’s Basic Piano Library Lesson Book Level 1B
  
Dahili Kayıt Seç. Toplam HafızaYaklaşık olarak 10,000 nota
Şarkı Sayısı3 şarkı
Bölüm1 bölüm
  
Metronom 
 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 5/4, 3/8, 6/8
  
Bluetooth Evet
Kredi Kartı Tek Çekim Ödeme %7 İndirimli : 15,510.54 TL

Havale / EFT İle Ödeme %10 İndirimli : 15,010.20 TL

Bankalara özel taksit seçenekleri :

VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
VadeAy/Ödeme Toplam
Tek Çekim
-
15,510.54 TL
2 X
8,339.00 TL
16,678.00 TL
3 X
5,559.33 TL
16,678.00 TL
4 X
4,169.50 TL
16,678.00 TL
5 X
3,335.60 TL
16,678.00 TL
6 X
2,779.67 TL
16,678.00 TL
9 X
1,853.11 TL
16,678.00 TL
12 X
1,473.22 TL
17,678.68 TL
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2-3 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.

Bu Ürünler de İlginizi Çekebilir.


%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Müzik Aletleri Sektöründe 20 Yıllık Tecrübe ve Güven.

%100 ORİJİNAL ÜRÜNLER

Sitemizdeki Tüm Ürünler Yetkili İthalatçılardan Faturalı, Garantili Tedarik Edilir.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

3D Secure ve SSL Korumalı Ödeme Ekranları ile Güvenli Ödeme.

Her Şey Müzisyenler İçin

Müzisyenlerin Online Müzik Aletleri Dükkanı

Muziksepetim.com sektörün içinde olan profesyonellerin ya da bir müzik aleti çalmanın ve müziği hayatının içinde barındırmaktan keyif alan müzik sever amatör tutkunların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş ve tüm çalışanları müşterilerinin ruhundan anlayan ve aynı dili konuşan müzisyenler olan müzik aletleri ve aksesuarları satışı yapan bir e-ticaret sitesidir.Galip Dede Cad. No:10 Tünel Beyoğlu İstanbul

0212 292 79 14
info@muziksepetim.com
E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.